Szczotkowanie ciała na sucho rekomendowane jest przed kąpielą i co najmniej 3 razy w tygodniu, wówczas zabieg szczotkowania i złuszczania naskórka jest efektywniejszy. Masaż należy wykonywać w kierunku serca. Masujemy ciało pod kątem 45 stopni. Przy pierwszym szczotkowaniu ciała, bardzo ważne jest, aby masować ciało tak, by nacisk jaki stosujemy był dla nas przyjemny, a nie bolesny. Z biegiem czasu, gdy przyzwyczaimy się do tego rodzaju masażu, będziemy mogli wykonywać pewniej i intensywniej.

Kiedy pierwsze widoczne efekty?

Twoja skóra już po pierwszym tygodniu szczotkowania będzie gładka, promienna i zdrowsza. Zabieg szczotkowania powinien trwać od. 5 do max 10 min. Pamiętaj, aby ciało szczotkować zawsze w kierunku serca.
Przed szczotkowaniem nie nakładaj preparatów, natomiast pamiętaj o nawilżaniu skóry po szczotkowaniu – preparaty będą się lepiej i skuteczniej wchłaniać.

Szczotki Skin Experience stworzone są z myślą o doświadczeniu skóry – ułatwiają detoks organizmu, zmniejszają cellulit, wyszczuplają i ujędrniają skórę.

Skin Experience to szczotka dzięki której możesz wykonać masaż:
Drenujący – delikatnie i w zwolnionym tempie, ruchami w kierunku serca w celu pobudzenia układu limfatycznego
Energetyzujący – szczotkuj zdecydowanym, ale delikatnym ruchem w kierunku serca, w celu pobudzenia metabolizmu i działania antycellulitowego.
Odprężająco – rozluźniający – powoli, lecz zdecydowanie, powolnymi, głębokimi ruchami wzdłuż powięzi.

Szczotkowanie ciała na sucho to najlepszy zabieg detoksykujący, jaki możemy sobie zafundować. Jest bardzo skuteczny i efekty są zaskakujące. Poprawia wygląd skóry i korzystnie wpływa na zdrowie. Nic tak nie pobudza jak masaż szczotką z naturalnego włosia.

  • idealnie masuje skórę na całym ciele
  • skutecznie pobudza krążenie krwi
  • wspomaga funkcjonowanie układu limfatycznego
  • usuwa martwe komórki naskórka
  • wzmacnia i napina skórę
  • nadaje skórze niezwykłą gładkość
  • oczyszcza pory skóry i wspomaga oczyszczanie z toksyn
  • pomaga pozbyć się problemu wrastających włosków
  • relaksuje i pobudza zmysły
  • UWAGA – pomaga w walce z cellulitem!

Czy są przeciwskazania?

Szczotkowanie ciała na sucho polecane jest dla każdego rodzaju skóry, ważne, aby do danego rodzaju skóry wybrać odpowiednia szczotkę i prawidłowo rozpocząć masaż.

Z masażu trzeba zrezygnować, gdy skóra ma tendencję do występowania pękających naczynek i żylaków. Wówczas szczotkowanie skóry nie jest zalecane i najlepiej zasięgnąć konsultacji u kosmetologa. Nie wykonuj szczotkowania jeśli masz na skórze podrażnienia, ranki lub stany zapalne skóry. Pamiętaj aby omijać wypukłe znamiona na skórze.

NOGI – zacznij od stóp w kierunku serca
RĘCE – szczotkuj od nadgarstka, poprzez przedramię aż do ramienia.
BRZUCH – wykonuj ruchy okrężne, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, od góry do dołu.
Szyja, dekolt i biust ( wybierz nasza mniejszą miększa szczotkę)- szczotkuj od szyi w dół w kierunku piersi, wokół których wykonujemy okrężne ruchy lub ósemki.
PLECY i POŚLADKI – szczotkuj w poziomie od kręgosłupa na zewnątrz. Pośladki oraz dolną połowę pleców szczotkuj ku górze, a od karku ku dołowi.

Po kilku dniach regularnego masażu można zauważyć pierwsze efekty. Dzięki regularnemu szczotkowaniu Wasza skóra będzie gładsza, jędrniejsza, nabierze zdrowego koloru.

Przy systematycznym szczotkowaniu powinniśmy wymieniać szczotkę co 3-4 miesiące roku. Warto wymieniać ją na nową w razie zauważalnego zużycia – czy też profilaktycznie co 4 miesięcy. Wszystko zależy od tego, z jaką częstotliwością i intensywnością wykonujemy szczotkowanie.