Pielęgnacja szczotki Skin experience

Szczotki Skin experience są w całości ekologiczne, wykonane z najlepszej jakości produktów. Także wykonanie naszych produktów zasługuje na uwagę i uznanie. Gęsty układ włosia, starannie dobrane materiały, sprawiają, że pielęgnacja z Skin experience będzie prawdziwą przyjemnością.

Aby przedłużyć żywotność szczotki Skin Expierience należy zadbać o jej właściwe użytkowanie.

Ekologiczne materiały, z których zbudowana jest szczotka wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Naturalne włosie oraz drewno bukowe nie powinny być przechowywane w wilgotnym środowisku.

W celu dezynfekcji należy spryskać samo włosie octaniseptem, pozostawić do całkowitego wyschnięcia w pozycji pionowej. Nie należy suszyć szczotki na kaloryferze lub na słońcu.

Warto zaimpregnować drewnianą rączkę szczotek naturalnym olejem – należy wsmarować niewielką ilość oleju w trzonek szczotki i pozostawić do wyschnięcia. Czynność powtórzyć. Aby zachować standardy higieny szczotkę powinna używać jedna osoba. Należy wymieniać ją co 6 miesięcy.

Produkty Skin experience posłużą dłużej niż kilka tygodni, tyle wytrzymują jego tańsze odpowiedniki. Przy czym warto dodać, że zostały stworzone zgodnie z ideą waste. Po miesiącach szczotkowania ciała na sucho można je wykorzystać do mycia ciała, a następnie do czynności związanych z utrzymaniem czystości w domu, czy pielęgnacji sierści u domowych pupili 🙂