Tak zwaną skórkę pomarańczową ma 100% pomarańczy i 85% kobiet na całym świecie ;)

Cellulit a cellulitis – Cellulit jest zaburzenie funkcjonowania tkanki podskórnej o niezapalnym charakterze. Pojawia się głównie na pośladkach, udach, podudziach, ramionach i brzuchu. Początkowo nie powoduje żadnych objawów klinicznych, ale stopniowo prowadzi do zwłóknień tkanki podskórnej. Ich przejawem są defekty estetyczne w postaci zmian imitujących skórkę pomarańczy. W pierwszym stadium widoczne są tylko przy chwyceniu fałdu skóry, w fazie zaawansowanej również, gdy stoimy czy siedzimy.

Dlaczego tak się dzieje?
guzki, tworzące się ze zwłókniałego kolagenu, uciskają włókna nerwowe i naczynia włosowate. Przy czym mogą nawet pojawiać się dolegliwości bólowe.

Walka trudna, ale może być wygrana!

W powstawaniu cellulitu znaczące, jeśli nie decydujące, są czynniki hormonalne i genetyczne, jednak nigdy wcześniej kobiet skarżących się na cellulit nie było tak wiele, jak teraz (nazywany bywa dolegliwością cywilizacyjną!). Wnioskować zatem można, że współczesny tryb życia ma na cellulit duży wpływ. I rzeczywiście: to przede wszystkim brak ruchu, zła dieta.

Nie masz czasu na cotygodniowe wizyty w gabinetach odnowy? To mam dla Ciebie rozwiązanie!
Najlepszym domowym rytuałem, który pomoże Ci pozbyć się pomarańczowej skórki, jest właśnie szczotkowanie, odpowiednia dieta i ruch.

Najlepsze terapie w profesjonalnych gabinetach i klinikach, które dają spektakularne efekty to:
– Endermologia LPG Alliance
– Fala uderzeniowa storz medical
– Presoterapia.

Im wcześniej zaczniesz batalię z cellulitem tym lepiej dla Ciebie, bo wraz z rosnącą wagą ciała i wiekiem, skórka pomarańczowa czuje się u nas coraz bardziej zadomowiona. U kobiet powyżej 40. roku życia rozwija się tzw. wiotka odmiana cellulitu, która wiąże się z utratą elastyczności tkanki podskórnej.

Cieszę się, że szczotki wróciły do łask i wasza świadomość rośnie. Sama szczotkuję ciało od 7 lat. W mojej klinice co drugi klient ma swoją szczotkę.

Od marca wprowadziłam na rynek polskie szczotki. Z myślą o doświadczeniu skóry! Z myślą o Was, kobietach.

Szczotki Skin experience – czym się różnią od innych szczotek?

Jeżeli regularnie szczotkujesz ciało już dwa tygodnie i nie widzisz poprawy w strukturze swojej skóry?
Przeznacz tę szczotkę do mycia podłogi! Wypróbuj szczotki Skin experience. Pomożemy Ci wybrać tę dla Twojej skory! Wrażliwej? Wiotkiej? A może spiętej czy umięśnionej? Wrastające włoski, przy okazji walki z cellulitem, nie będą już dłużej problemem.

Na tę chwilę warto się jednak ruszać, zdrowo się odżywiać i polubić cytrusy!