Szczotkuj nie tylko ciało, ale także twarz!

Czy wiesz, że w ofercie szczotek Skin experience są także takie, którymi możesz szczotkować twarz?

Regularnie stosowanie przynosi spektakularne efekty, natomiast ważna jest systematyczność i dobrej jakości szczotka – taka, która nie podrażni skóry, ale pobudzi krążenie, złuszczy naskórek i delikatnie usunie zanieczyszczenia.

W ofercie Skin experience znajdziecie 2 szczotki dostosowane do masażu twarzy:

  • BIOKO – Szczotka do masażu i naturalnego peelingu twarzy na sucho wykonana ze szczeciny.
  • ARUBA –  Szczotka do masażu twarzy z włosiem koziny.

Delikatne włókna naturalnej szczeciny oraz włosie koziny nadaje się do każdego typy skóry, również do skóry naczyniowej i wrażliwej, ponieważ nie podrażnia, a delikatnie ją gładzi i pobudza. Obie szczotki warto stosować także w okolicy szyi i dekoltu.

Szczotkowanie twarzy na sucho poprawia krążenie krwi i limfy, usuwa martwy naskórek, oczyszcza pory, ujędrnia skórę, wpływa na poprawę kolorytu cery. Regularne wykonywanie masażu w okolicy twarzy sprawi, że skóra będzie gładka, ujędrniona i dotleniona, a opuchnięcia i obrzęki będą z łatwością usunięte. Idealnie przygotuje skórę na aplikacje serum czy kremu, ponieważ zwiększy jej przepuszczalność na składniki aktywne. Ponadto masowanie skóry rano doda jej blasku i  energii, a wieczorny rytuał odpręży, wyciszy i zrelaksuje.

Poznaj zasady prawidłowego szczotkowania twarzy:

Rytuał krótkiego masażu twarzy można wykonywać dwa – trzy razy w tygodniu na suchą, oczyszczoną wcześniej skórę bez użycia jakichkolwiek preparatów pielęgnacyjnych.

Szczotkowanie twarzy wykonujemy delikatnymi posuwistymi ruchami, kierując się w kierunku od środka twarzy, na zewnątrz. Idąc z dołu do góry. Szyję szczotkuj, kierując szczotkę od środka brody, po linii żuchwy na zewnątrz oraz pod uszami, w dół, w kierunku obojczyka. Ważne jest by nie dociskać szczotki do skóry!
Pełny masaż powinien zajmować ok. 1-2 minuty. Po peelingu szczotką Skin experience, należy oczyść skórę i nałożyć preparat do pielęgnacji twarzy.

Po każdym użyciu szczoteczkę należy dokładnie umyć wodą i osuszyć, odkładając szczoteczkę włosiem do dołu.

Pamiętaj, że przeciwwskazaniem do szczotkowania twarzy są wszelkie stany zapalne skóry oraz podrażnienia, rany, alergie skórne.