Jak prawidłowo szczotkować ciało ?

Szczotkowanie ciała na sucho za pomocą szczotek Skin Experience przynosi spektakularne efekty już od pierwszych dni stosowania!

  1. Naturalny peeling i oczyszczenie skóry.

Szczotkowanie ciała to efektywny peeling, który usuwa martwe komórki skóry oraz zanieczyszczenia. W efekcie skóra jest gładka i miękka, a przez to lepiej przyswaja składniki kremów pielęgnacyjnych.

  1. Detoksykacja organizmu

Zabieg stymuluje krążenie oraz sprzyja drenażowi limfatycznemu, w efekcie ułatwiając oczyszczanie organizmu z toksyn. Dodatkowo wzmacnia układ odpornościowy oraz mniejsza podatność na choroby

  1. Sposób na wrastające włoski po depilacji

Szczotkowanie ciała na sucho jest jedną z najskuteczniejszych metod w przypadku problemów wrastających włosków. Regularne usuwanie martwego naskórka zapobiega zapychaniu się ujść mieszków włosowych i pozwala na swobodny odrost włosów bez tworzenia się stanów zapalnych. Ponadto skóra jest wygładzona i miękka w dotyku.

  1. Zmniejsza cellulit, niweluje rozstępy, ujędrnia skórę.

Poprawa krążenia krwi oraz ułatwiony drenaż limfatyczny zmniejsza widoczność cellulitu. Skóra regularnie pobudzana szczotką staje się bardziej napięta i jędrna. Regularne jej stosowanie zagęszcza skórę i zmniejsza widoczność blizn i rozstępów.

  1. Poprawa kolorytu skóry.

Lepsze krążenie krwi to efektywniejsze dotlenienie tkanek. Zmęczona skóra o szarym kolorycie staje się jasna, rozpromieniona, nabiera zdrowego blasku.

  1. Daje uczucie odprężenia i relaksu.

Masaż szczotką Skin Experience zmniejsza napięcia mięśniowe dając uczucie odprężenia. Dodatkowo stymuluje wytwarzanie endorfin poprawiając nastrój. Działa zarówno na Drapanie i masowanie ciała to idealny wieczorny rytuał, który wyciszy i zrelaksuje organizm po intensywnym dniu, a także poranna dawka energii stymulująca mózg do pracy.

Jak szczotkować ciało ?

Aby uzyskać wymarzone efekty warto zapoznać się z technikami masażu szczotką.

W zależności od kondycji skóry, partii ciała która szczotkujemy dobieramy odpowiedni nacisk, kąt ustawienia szczotki oraz szybkość ruchów. Warto wsłuchać się w potrzeby ciała i dostosować najlepszy dla niego dotyk. Początkowo skóra może być bardziej wrażliwa na bodziec drapania jaki daje szczotka, z czasem stanie się odporna a masaż będzie wyjątkowo przyjemnym rytuałem. Regularność i cierpliwość jest kluczem do sukcesu.

Systematyczne szczotkowanie czyli najlepiej codziennie lub co drugi dzień. Należy wykonywać delikatny, długi ruch szczotką w regularnym, rytmicznym tempie. Masaż zaczynamy zawsze od dołu ciała, kierując się ku górze, w kierunku serca. Nacisk szczotki dostosowujemy do  naszych odczuć oraz okolicy ciała, którą szczotkujemy. Początkowo delikatne, z czasem ruchy staną się bardziej intensywne, a skóra przyzwyczai się do twardości włosia.

Długimi, posuwistymi ruchami opracowujemy okolice nóg i rąk. Bardziej wrażliwe partie takie jak brzuch czy biust szczotkujemy delikatniej stosując okrężne ruchy, zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Jak długo szczotkować ciało?

Wystarczy poświęcić kilka minut na każdą z okolic, a już po kilku dniach skóra odwdzięczy się zauważalnymi efektami. Pamiętaj, aby szczotkować się przed kąpielą, a tuż po niej nałożyć preparaty nawilżające na skórę.

Dla kogo szczotkowanie na sucho nie jest wskazane?

Skóra podrażniona, z widocznymi stanami zapalnymi jest przeciwwskazaniem do szczotkowania ciała. Zabiegu unikamy również w okolicach, w której pojawiają się zmiany trądzikowe, znamiona, świeże blizny i rany. Osoby z łuszczycą, oraz z żylakami nie powinny masować ciała szczotką. Wszelkie wątpliwości zawsze warto skonsultować z lekarzem.

Pielęgnacja szczotki

Aby przedłużyć żywotność szczotki Skin Expierience należy zadbać o jej właściwe użytkowanie.

Ekologiczne materiały, z których zbudowana jest szczotka wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Naturalne włosie oraz drewno bukowe nie powinny być przechowywane w wilgotnym środowisku. W celu dezynfekcji należy spryskać samo włosie octaniseptem, pozostawić do całkowitego wyschnięcia w pozycji pionowej. Nie należy suszyć szczotki na kaloryferze lub na słońcu.

Warto zaimpregnować drewnianą rączkę szczotek naturalnym olejem – należy wsmarować niewielką ilość oleju w trzonek szczotki i pozostawić do wyschnięcia. Czynność powtórzyć. Aby zachować standardy higieny szczotkę powinna używać jedna osoba. Należy wymieniać ją co 6 miesięcy.